Tverų Logotipas
Mūsų rėmėjai:
Tverų herbas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija Lietuvos Leader Leader Kaimo Plėtros Fondas

Ruškio ežeras

 

Ruškio landšaftinis kraštovaizdžio draustinis įkurtas 1974 metais, siekiant išsaugoti vertingą pietvakarinio Žemaičių aukštumų šlaito geomorfologinį kompleksą. Draustinio plotas yra 294 ha.

 

Aplankęs draustinį Č. Kudaba rašė: ,,Ruškio draustinis yra ypatingoje Žemaičių aukštumų reljefo apsuptyje. Čia šalia aukštų kalvų yra gilių pradubų su ežerėliais. Aukštai iškilęs Lopaičių kalnas, o netoli jo visu šimtu metrų žemiau telkšo keli ežeriukai. Vienas jų vadinamas Ruškiu”.

 

Tarpukario metais tveriškiai labai mylėjo ir tvarkė Ruškio ežero aplinką. Buvo įrengta graži aikštelė su stiebu vėliavai, stalai su suolais; ją puošė gėlynai.

 

Šiuo metu poilsiavietė taip pat puikiai įrengta ir tvarkoma. Jos įrengimui lėšų skyrė Rietavo miškų urėdija, Rietavo savivaldybė, o darbus atliko UAB ,,Plungės lagūna”. Poilsiavietės priežiūra rūpinasi Tverų seniūnija.

 

Ruškio ežero vanduo yra nepaprastai minkštas, tamsiai rudos spalvos.  Žmonės sako, jog tas vanduo gydo kai kurias ligas.

 

Prie ežerėlio auga ąžuolas, kurį tveriškiai pasodono 1930 metais, minint Vytauto Didžiojo mirties penkiašimtąsias metines.1 slide SineWave