Tverų Logotipas
Mūsų rėmėjai:
Tverų herbas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija Lietuvos Leader Leader Kaimo Plėtros Fondas

Tverų tvenkinys

Vieną užpelkėjusią daubą, netinkamą žemės ūkiui Lopaičių kaime, kuris yra ištisa didesnių ir mažesnių kalvų ir daubų virtinė, tuometinis kolūkis nutarė užtvenkti ir paversti ežeru. Taip atsirado apie 16 ha ploto tvenkinys, kuris bėgant laikui vietinių vadinamas įvairiai- Lopaičių, Patverio, Tverų tvenkiniu.  Oficialiuose dokumentuose jis įvardinamas kaip Tverų tvenkinys (16050013).

Nuo Patverio pusės, privežus smėlio, buvo suformuotas paplūdimys, pastatytos persirengimo kabinos. 2006 metais prie tvenkinio priegų gražinimo prisidėjo ir AB ,,Utenos alus”: buvo išvalytos pakrantės, pagilintas paplūdimys, naujai  privežta smėlio, 2007 m. pastatyta nauja persirengimo kabina. Poilsiavietę nuolat prižiūri Tverų seniūnija, o aplinką kasmet padeda tvarkyti aktyviausi gyventojai. Čia kasmet rengiamos švarinimosi akcijos, surinktos atliekos išvežamos.

Šiame tvenkinyje nuolat buvo organizuojama mėgėjų žvejyba, o naudotojai keitėsi kelis kartus. Besibaigiant 2015 m. atisrado galimybė ir noras patiems vietiniams gyventojams pasirūpinti tvenkiniu, joje besiveisiančiomis žuvimis. 2016 m. pradžioje Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Plungės ir Rietavo skyriaus sprendimu Tverų bendruomenei suteiktas leidimas naudoti žvejybos plotą- Tverų tvenkinį, organizuojant mėgėjų žvejybą ir nustatyta tvarka naudojant žuvų išteklius 10 metų.

2022 metų  pavasarį seniūnijos lėšomis buvo pastatyta pavėsinė prie vandens, išvalyta pakrantė, iškirsti menkaverčiai krūmokšniai.

Liepos mėn. gavus dalijamojo biudžeto projekto lėšas buvo pastatyti stalai su suolais, dviračių stovas.
Iš Savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiajai programai įgyvendinti papildomai skirtų lėšų, įrengta vaikų žaidimų aikštelė, sutvarkyta automobilių stovėjimo aikštelė.
 


1 slide SineWave