Tverų herbas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija Lietuvos Leader Leader Kaimo Plėtros Fondas

ŽEMAITIJOS NETRADICINĖ DEŠIMTKOVĖ ,,UNIVERSALAS -2019 “

Paskelbta 2019-02-28

Atgal į visas naujienas

Naujienos nuotrauka

Finišavo Žemaitijos netradicinės dešimtkovės ,,Universalas - 2019“ varžybos, kurias organizavo Ryškėnų sporto klubas. Pagrindinis šių varžybų tikslas, skatinti įvairaus amžiaus Žemaitijos sporto mėgėjus užsiimti netradicinėmis sporto rungtimis, lavinančiomis jėgą, valią, fizinį aktyvumą bei mąstymą. Šios varžybos vyko dviem etapais, I-as etapas – 2019 m. vasario 9 dieną vyko Ryškienuose, II-as etapas vasario 24 dieną vyko Telšių Vincento Borusevičiaus gimnazijoje. Varžybose dalyvavo 60 vyrų ir 16 moterų. Visi dalyviai iš 20 sporto rungčių turėjo pasirinkti dešimt, t. y.:

9. Rungtis   Smiginis ( 1 – 10 sistema ) arba bėgimas šaudykle 10 x 10 m;
  10. Rungtis   Kamuolio smūgiavimas į futbolo vartus arba Šuoliukai su šokdyne.

Kiekvienos rungties nugalėtojas gaudavo 12 taškų, II-v 10t., 3-v. 9t. ……………10v.-2t., likusieji rungties dalyviai po 1 tašką. Sportininkas, nedalyvavęs kurioje nors rungtyje, gaudavo 12 baudos taškų. Dalyviai kovėsi ne tik dėl universaliausio Žemaitijos sportininko titulo, bet ir dėl apdovanojimų atskirose amžiaus gruėse : A grupė iki 34 m.; B grupė 34-50 m. ir C grupė virš 50 m.

Susumavus visų rungčių rezultatus, paaiškėjo, kad universaliausiu sportininku vyrų tarpe tapo LŠS Žemaitijos 8-os rinktinės atstovas Julius Svirušis. Julius surinko 86 taškus ir nugalėtoju tapo antrus metus iš eilės. II – ąją vietą, surnkęs 68,5 taško iškovojo Ryškėnų sporto klubo atstovas Virginijus Kuokšta, trečią vietą, surinkęs 63,5 taško, iškovojo Telšių sporto klubo ,,Vitaminas“ atstovas Tomas Lekavičius. Moterų tarpe geriausiai pasirodė Telšiškė Agnė Jankauskaitė, surinkusi 116 taškų. Antra vieta su 97 taškais atiteko Gretai Živatauskaitei, trečia - Irmantei Bertavičiūtei,  abi iš Telšių.

Šiose populiariose varžybose dalyvavo ir 5 Tverų sporto klubo ,,Vykintas” atstovai. Geriausiai iš Tveriškių sekėsi Martynai Kiršytei kuri moterų tarpe, surinkusi 76,5 taško, iškovojo garbingą VI-ąją vietą. Nenugalima Martyna buvo smūgiuojant kamuolį į futbolo vartus; šaškių, stalo teniso ir tritaškių metimo rungtyse, iškovojo trečiąsias vietas. Irma Barsteigienė surinko 62,5 taško ir bendroje įskaitoje buvo aštunta. Irma taikliai mėtė strėlytes klasikinio smiginio rungtyje, kur iškovojo pirmąją vietą. Jonas Indzelis, amžiaus  grupėje 34-49 m.,surinko 39 taškus ir iškovojo V-ąją vietą. Šaškių turnyre Jonas buvo antras, o smiginio 1x10 ir baudinių mušimo rungtyse iškovojo trečiąsias vietas. Eugenijus Rapalis veteranų grupėje (50 m. ir daugiau), surinko 24,5 taško ir iškovojo VI- ąją vietą. Eugenijui geriausiai sekėsi mėtyti baudas, per 1 min. pataikęs 11 kartų iškovojo trečią vietą. Juozas Norkevičius, surinko 22 taškus ir šioje amžiaus grupėje liko septintas.