Tverų Logotipas
Mūsų rėmėjai:
Tverų herbas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija Lietuvos Leader Leader Kaimo Plėtros Fondas

Paminėtas 15-tasis Tverų bendruomenės gimtadienis

Paskelbta 2018-04-30

Atgal į visas naujienas

Naujienos nuotrauka

           Bendruomeninė veikla Tveruose jau plėtojama penkiolika metų. Šiai sukakčiai paminėti ir buvo skirtas renginys, balandžio 11-osios vakarą vykęs Tverų kultūros centre. Pasveikinti gražų jubiliejų švenčiančių tveriškių suvažiavo būrys svečių, tačiau pirmiausia žodis suteiktas žmonėms, dalyvavusiems kuriant bendruomenę, vadovavusiems šiai visuomeninei organizacijai ir daug nuveikusiems, kad miestelyje gyventi būtų geriau ir įdomiau.

        „Dirbant kartu visi darbai padaromi greičiau. Bendruomenė gimė visų mūsų akyse, mums padedant pradėjo vaikščioti, o dabar jau sulaukė paauglystės”, – kalbėjo aktyvi valdybos narė ir renginio vedėja Loreta Lidekauskienė, kviesdama visus pažiūrėti „Žemaitijos televizijos” susuktą filmą apie tai, kaip tveriškiams sekėsi ugdyti bendruomeniškumą, sugalvoti ir įgyvendinti bendrus sumanymus.

         Tverų bendruomenė įkurta 2003 metais, kai Rietavo savivaldybėje dar nebuvo nė vienos oficialiai registruotos bendruomenės. Prie bendruomenės vairo per jos veiklos metus stovėjo jau keturi „kapitonai”. Pirmoji pirmininkė Danėlė Grauslienė dirbo dvi kadencijas. Pirmuosius bendruomenės gyvavimo žingsnius D. Grauslienė prisiminė kaip sudėtingus ir nelengvus: „Nemokėjome nieko, bet idėjų turėjome daug. Laimei, rašant projektus mums padėjo Rietavo verslo ir informacijos centras. Lėšomis, pritrauktomis iš projektinės veiklos, nuveikėme nemažai darbų, pakeliavome, įgijome patirties. Todėl linkiu, kad ir toliau gyvuotume. Visiems gražių idėjų, ryžto, naujų veidų bendruomenėje ir klestėjimo.”

         Sėkmės darbuose linkėjo antrasis bendruomenės pirmininkas Alvydas Mickus: „Su bendruomene esu nuo jos įkūrimo. Džiaugiuosi, kad neišsisėmėme, esame vis dar aktyvūs, nestokojame idėjų.”

          Humoro nestokojo Jonas Rekašius: „Tuo metu, kai mane išrinko bendruomenės pirmininku, projektų rašymas buvo taip įsibėgėjęs, kad man liko tik netrukdyti dirbantiems. Didžiausia man tekusi užduotis – rasti laiko pasirašinėti dokumentus. Tikrai turime kuo didžiuotis, esame aktyvūs, kupini minčių, juk tveriškiai visada buvo pirmi – kai dar niekas nedarė, mes jau darėme.”

          Dabartinis bendruomenės pirmininkas  Aurimas Puidokas: ,,Kiekvieno žmogaus didesnis ar mažesnis indėlis į bendrą kultūrą, jos plėtojimą, bendruomeniškumą yra be galo svarbus. Norėčiau, kad ir toliau sėkmingai bendrautume ir bendradarbiautume, būtume aktyvūs ir toliau gražintume Tverus”.

          Prisiminusi pirmuosius bendruomenės žingsnius dalyvaujant projektinėje veikloje ir palinkėjusi tveriškiams darnos ir tobulėjimo, Rietavo turizmo verslo ir informacijos centro direktorė L. Dockevičienė ragino ir toliau nenuleisti rankų: „Sėkmingai bendruomenės veiklai reikalingi pinigai. Mąstykite, kaip juos paimti iš turistų. Turizmo sezonas prasideda labai anksti. Gegužės mėnesiui jau turime 20 prašymų sudaryti maršrutus. Lopaičiai labai lankomi. Pagalvokite, kokios naudos bendruomenė iš to galėtų turėti. Galbūt ant piliakalnio reikia rengti edukacijos programas, pasiūlyti svečiams tai, kuo esame turtingi. Pamąstykite.”

          Su dovanomis ir nuoširdžiausiais linkėjimais mus aplankė mūsų draugai – Medingėnų ir Laukuvos bendruomenių atstovai. Sveikinimo žodį tarė ir buvęs parapijos klebonas Edgaras Petkevičius, Tverų gimnazijos direktorė Gitana Kužmarskytė.

          Seniūnijos vadovas A. Zalepūgas kalbėjo: „Didžiai gerbiama šeimyna, tam, kad gyvuotų bendruomenė, visi įdėjome daug energijos, sveikatos, minčių. Dirbame ne dėl pagyrimų, dėl savęs, dėl savo žmonių. Laukia dar daug darbų. Visiems linkiu šeimyniškumo, santarvės, susiklausymo ir kviečiu paragauti gimtadienio torto.”

         Prieš sėsdami prie šventinio stalo tveriškiai dar pasiklausė naujos folkloro ansamblio „Kermušie” programos ir svečių iš Kartenos – postfolkloro grupės „Vo tep” – koncerto.

 

Tverų bendruomenės informacija

 

https://youtu.be/52jmV7CcfZk1 slide SineWave