Tverų Logotipas
Mūsų rėmėjai:
Tverų herbas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija Lietuvos Leader Leader Kaimo Plėtros Fondas

Kuriančių tveriškių vakaronė

Paskelbta 2016-11-25

Atgal į visas naujienas

Naujienos nuotrauka

           Tverų bendruomenė ir kultūros namai  šiemet suorganizavo gražų ir parsmingą renginį ,,Kuriančių tveriškių vakaronę“. Kas tai yra kūryba? Tai žmogaus veidrodis pasauliui. Per kūrybinę išraišką žmogus nušviečia pasauliui koks jis yra savo vidumi.

             Susirinkusius į vakaronę sveikino Tverų seniūnijos seniūnas Antanas Zalepūgas, Tverų gimnazijos direktorė Gitana Kužmarskytė, Tverų parapijos klebonas Saulius Stumbra ir Tverų bendruomenės pirmininkas Aurimas Puidokas.

                Tveruose yra daug žmonių, kuriančių grožį. Kai renginio sumanytojai, kultūros namų darbuotojai, pradėjo rinkti  darbus parodai, buvo nustebę ir sužavėti tuo, jog beveik kiekvienuose namuose yra žmogus, kuriantis ką nors gražaus. Tik tas žmogaus kuklumas – kiekviena pakalbinta rankdarbiais užsiimanti moteris  sakydavo: „Nieko aš neturiu, o va štai... (vis nurodydavo kitas darbštuoles kaimynes ar drauges). O kai pati pradėdavo tą „ nieką“ traukti iš spintų ir spintelių, tai susidarydavo kalnas gražiausių rankdarbių. Sunkiausia užduotis parodos rengėjams buvo atrinkti gražiausius darbus. Parodos sumanytojų idėja buvo - pristatyti kuo skirtingesnius  kūrėjus: siuvinėtojus, mezgėjus virbalais, nėrėjus  vašeliu, rūbų siuvėjus, floristus, taip pat eiles kuriančius žmones.

                 Užėjus į Danutės Žilinskienės namus (Tauravo k.), patraukia dėmesį kryželiu siuvinėti paveikslai. Šiuo metu jų likę apie trisdešimt. Moteris dar mezga, neria vašeliu.  

                    Alma Semenavičienė parodai pateikė savo dukrytei megztus rūbelius, nes visa kita iškeliavo pas užsakovus.

           Pakalbinta Nijolė Žilinskienė (Palūkalnio k.), parodė ant spintos keletą dėžių, kurios buvo pilnos prikrautos gražiausių siuvinėtų paveikslų ir virbalais megztų staltiesių. Sunku buvo atrinkti pačias gražiausiais. 

                Aurelija Stankevičienė (Sungailų k.) labai mėgsta  floristiką, tad savo rankų darbo puokštėmis papuošė vakaronės ir parodos sales.

          Danutė Zelepugaitė, Loreta Lidekauskienė ir Daiva Stankuvienė dirba Tverų gimnazijoje pradinių klasių mokytojomis. Jos, norėdamos išmokinti vaikus įvairių darbelių, pačios yra išbandžiusios įvairiausių rankdarbių gaminimo technikas ir vis mokosi naujų. Šios mokytojos parodoje eksponavo dekupažo technika dekoruotus daiktus, nėrinius iš virvelių, piešinius ant šilko, mezginius.

                 Janina Virkšienė (Tverų mstl.) laisvalaikiu užsiima įvairiausiais rankdarbiais, bet iš visų mieliausias yra jaunystės pomėgis - siuvimas. Ji parodoje eksponuoja žaismingas prijuostes ir žaislus, kurie gali būti naudojami kaip pagalvėlės.

             Lina Grigulienė (Tverų mstl.) mėgsta įvairius rankdarbius, bet šiuo metu susižavėjusi gaminiais iš karoliukų. Gamina stilizuotus medžius namų interjero puošimui.

            Be materialaus meno, tą vakarą buvo pristatomas poezijos menas. Savo kurtas eiles skaitė Danutė Lukošienė (Pribitkos k.). Pasak Danutės ,, Mano eilėraščiai atspindi Tverų žemės istoriją, senolių pasakojimus, savus išgyvenimus, patyrimus, jausmus“.

               Zofija Vaičienė (Sungailų k.) buvusi Tverų gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, į vakaronę atvykti negalėjo, todėl jos kūrybos eiles išraiškingai skaitė  Elvyra Porucienė.

            Sodybų puošimas ir jų puoselėjimas taip pat yra tikra kūryba. Vakaronės metu  buvo pagerbti ir apdovanoti 2016 metais pripažintų gražiausių sodybų šeimininkai. Pirmoji vieta atiteko  Adelei ir Kostantinui Useliams (Tverų mstl.), antroji - Editai ir Linui Mačiulskiams (Pajomančio k.), trečioji - Rimai ir Alvydui Mickams (Tverų mstl.). O gražiausia įstaiga šiemet - Vijoletos ir Antano Budrių (Lopaičių k.) kaimo turizmo sodyba. Apdovanoti ir nuolat gražiai besitvarkantys sodybų šeimininkai: Julija ir Domininkas Surbliai (Tverų mstl.), Aurelija ir Zenonas Stankevičiai ( Sungailų k.), Jovita ir Steponas Diliautai (Taukolydžių k.), Irena ir Stasys Rapaliai (Tverų mstl.), Vanda ir Aloyzas Rubavičiai (Tverų mstl.), Reda ir Sigitas Gudauskiai (Pajomančio k.), Vida ir Arūnas Ripkauskai (Vienragių k.).

             Vakaronės rengėjai tikisi, jog toks renginys bus organizuojamas kasmet. Nes tiek yra nuostabių, darbščių žmonių, kurie tyliai kuria gražiausius dirbinius. 

 

Tverų kultūros namų direktorė

Irena Liškuvienė1 slide SineWave